JUHTKONNA KOMMENTAAR
PRFoodsi neljas kvartal kulges jätkuvalt keerulises majaduskeskkonnas, mida mõjutasid nõrk tarbimine, hinnasurve ja ebakindlus jaekaubanduses. Juhtkond keskendus äritegevuse stabiliseerimisele ja restruktureerimiskava elluviimisele.
Kvartali müügitulu oli 3,4 miljonit eurot, vähenedes aastaga 8%. Brutokasum langes 0,4 miljoni euroni, peamiselt madalama tootmismahu tõttu Eesti tootmisüksuses ning volatiilsetest tooraine hindadest. EBITDA paranes aasta võrdluses 0,1 miljoni euro võrra ning oli -0,3 miljonit eurot. Ärikahjum kujunes 0,6 miljoni euro suuruseks, mis on 0,2 miljonit eurot parem kui aasta varem.
Puhaskasum oli kvartalis 0,1 miljonit eurot, kuid tulemust mõjutas Saaremaa tootmisüksuse müügist saadud 1,0 miljoni euro suurune ühekordne kasum. Ilma selle mõjuta oli kvartali puhaskahjum 0,9 miljonit eurot. Võrdluseks, eelmise aasta neljanda kvartali puhaskasum 8,3 miljonit eurot tulenes ühekordsest võlakohustuste restruktureerimiskasumist; ilma selleta oli eelmise aasta neljanda kvartali puhaskahjum 1,3 miljonit eurot.
Neljandas kvartalis müüs kontsern oma Eesti tootmisüksuse Saaremaal. Tehing oli osa restruktureerimiskavast, vähendas kontserni kulubaasi ning võimaldab keskenduda kõrgema lisandväärtusega toodetele Suurbritannia turul. Kontserni juhatus tänab Saaremaa tootmisüksuse meeskonda nende panuse, innovatsiooni ja kõrgete kvaliteedistandardite eest ning avaldab tunnustust juhatuse liikmele Timo Pärnale tema töö eest nii Saaremaa üksuse kui ka kogu kontserni juhtimisel.
Kontserni majandusaasta müügitulu oli 15,3 miljonit eurot, vähenedes aastaga 19%. Geograafiliselt jäi Grupi müük tugevalt Ühendkuningriigi keskseks. Majandusaasta käive Ühendkuningriigis oli 13,4 miljonit eurot (87,4% kogukäibest), vähenedes aastaga 3%. Eesti turu müük langes 1,9 miljoni euroni, vähendes aastaga 61%.
Kontserni brutokasum langes 2,5 miljoni euroni, mis on 36% vähem kui eelmisel aastal. Kasumlikkuse languse põhjuseks on Eesti tootmisüksuse mahtude vähenemine ning lõhe hinna volatiilsusest tingitud madalam kasumlikkus Suurbritannia tootmisüksuses. Kontserni EBITDA oli -0,9 miljonit eurot (12k 2024/2025: 0,1 miljonit eurot) ja ärikahjum oli 1,3 miljonit eurot (12k 2024/2025 0,6 miljonit eurot).
Majandusaasta puhaskahjum oli 2,4 miljonit eurot, sisaldades endas ühekordset kasumit Saaremaa tootmisüksuse müügist summas 1,0 miljonit eurot. Võrreldava perioodi tulem oli puhaskasum 7,3 miljonit eurot, mis sisaldas endas ühekordset restruktureerimiskasumit, ilma selleta oli eelmise aasta tulemus puhaskahjum 1,8 miljonit eurot.
Kontsern läheb uuele majandusaastale vastu väiksema juhatusega, struktuuriga ja selgete strateegiliste vaadetega seoses restruktureerimiskava elluviimisega. Kontserni ainuke järelejäänud tootmisüksus Suurbritannias lõpetas majandusaasta kasumlikult, hoolimata sektori väljakutsetest ja tooraine hinnavolatiilsusest. Juhatuse fookuseks saab olema Suurbritannia üksuse kasumlikkuse suurendamine.
Täname kõiki meie töötajaid, koostööpartnereid ja investoreid pühendumuse, usalduse ja järjekindluse eest.
VÕTMENÄITAJAD
KASUMIARUANNE
| mln EUR v.a kui on näidatud teisiti | 4kv 2025/2026 | 2025/2026 | 4kv 2024/2025 | 2024/2025 |
| Müügitulu | 3,4 | 15,3 | 3,7 | 18,8 |
| Brutokasum | 0,4 | 2,5 | 0,8 | 4,0 |
| EBITDA | -0,3 | -0,9 | -0,5 | 0,1 |
| EBIT | -0,6 | -1,3 | -0,7 | -0,6 |
| EBT | -2,3 | -2,3 | 7,6 | 7,6 |
| Puhaskasum (-kahjum) | 0,1 | -2,4 | 8,3 | 7,3 |
| Brutomarginaal | 12,6% | 16,6% | 21,4% | 21,2% |
| EBITDA marginaal | -9,2% | -6,1% | -12,3% | 0,6% |
| EBIT marginaal | -16,6% | -8,7% | -20,2% | -3,3% |
| EBT marginaal | -68,1% | -15,1% | 205,8% | 40,4% |
| Puhaskasumi (-kahjumi) marginaal | 2,3% | -15,5% | 224,9% | 39,1% |
| Tegevuskulude suhtarv | -29,4% | -25,8% | -24,0% | -24,0% |
BILANSS
| mln EUR v.a kui on näidatud teisiti | 30.06.2026 | 30.06.2025 | 30.06.2024 |
| Netovõlgnevus | 8,1 | 6,2 | 14,3 |
| Omakapital | 8,3 | 10,5 | 3,2 |
| Käibekapital | 1,1 | 1,2 | -9,2 |
| Varad | 19,3 | 20,2 | 21,9 |
| Likviidsuskordaja | 1,3 | 1,5x | 0,3x |
| Omakapitali suhtarv | 43,0% | 52,0% | 14,6% |
| Finantsvõimendus | 49,4% | 37,0% | 81,8% |
| Võlakordaja | 0,6x | 0,5x | 0,9x |
| Netovõlg / EBITDA | -9x | 54,3x | -42,5x |
| Omakapitali tootlus | -25,1% | 107,0% | -81,4% |
| Varade tootlus | -12,0% | 34,8% | -17,9% |
KONSOLIDEERITUD FINANTSSEISUNDI ARUANNE
| EUR '000 | 30.06.2026 | 30.06.2025 |
| VARAD | ||
| Raha ja ekvivalendid | 149 | 305 |
| Nõuded ostjatele ja muud nõuded | 3 154 | 1 546 |
| Ettemaksed | 391 | 182 |
| Varud | 894 | 1 656 |
| Käibevara kokku | 4 524 | 3 689 |
| Materiaalne põhivara | 1 707 | 3 595 |
| Immateriaalne vara | 13 084 | 12 956 |
| Põhivara kokku | 14 791 | 16 552 |
| VARAD KOKKU | 19 315 | 20 240 |
| KOHUSTUSED JA OMAKAPITAL | ||
| Intressikandvad kohustused | 2 180 | 971 |
| Võlad ja ettemaksed | 1 195 | 1 563 |
| Lühiajalised kohustused kokku | 3 375 | 2 534 |
| Intressikandvad kohustused | 6 085 | 5 514 |
| Võlad ja ettemaksed | 29 | 30 |
| Edasilükkunud tulumaksukohustus | 1 379 | 1 421 |
| Sihtfinantseerimine | 132 | 213 |
| Pikaajalised kohustused kokku | 7 625 | 7 178 |
| KOHUSTUSED KOKKU | 10 999 | 9 713 |
| Aktsiakapital | 7 737 | 7 737 |
| Ülekurss | 14 007 | 14 007 |
| Oma aktsiad | -390 | -390 |
| Kohustuslik reservkapital | 418 | 51 |
| Realiseerimata kursivahed | 604 | 451 |
| Jaotamata kasum (kahjum) | -14 059 | -11 327 |
| OMAKAPITAL KOKKU | 8 316 | 10 528 |
| OMAKAPITAL JA KOHUSTUSED KOKKU | 19 315 | 20 240 |
KONSOLIDEERITUD KOONDKASUMIARUANNE
| EUR '000 | 4 kv 2025/2026 | 4 kv 2024/2025 | 12 kuud 2025/2026 | 12 kuud 2024/2025 |
| Müügitulud | 3 390 | 3 684 | 15 307 | 18 782 |
| Müüdud kaupade kulu | -2 965 | -2 895 | -12 770 | -14 796 |
| Brutokasum | 425 | 789 | 2 537 | 3 986 |
| Tegevuskulud | -996 | -1 450 | -3 955 | -4 506 |
| Müügi- ja turustuskulud | -579 | -828 | -2 389 | -2 810 |
| Üldhalduskulud | -418 | -622 | -1 567 | -1 695 |
| Muud äritulud/-kulud | 7 | -82 | 84 | -106 |
| Bioloogiliste varade ümberhindlus | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Ärikasum (-kahjum) | -564 | -743 | -1 334 | -625 |
| Finantstulud/-kulud | -397 | 9 233 | -2 001 | 8 347 |
| Kasum/-kahjum sidusettevõtete aktsiatelt ja osadelt | 0 | -139 | 0 | -139 |
| Kasum/-kahjum tütarettevõtete müügist | 1 024 | 0 | 1 024 | 0 |
| Maksustamiseelne kasum (kahjum) | 63 | 8 352 | -2 310 | 7 583 |
| Tulumaks | 14 | -65 | -58 | -244 |
| Aruandeperioodi puhaskasum (-kahjum) | 76 | 8 287 | -2 369 | 7 339 |
| Aruandeperioodi puhaskasumi (-kahjumi) jaotus: | ||||
| Emaettevõtte aktsionäridele kuuluv osa | 76 | 8 287 | -2 369 | 7 339 |
| Aruandeperioodi puhaskasum (-kahjum) kokku | 76 | 8 287 | -2 369 | 7 339 |
| Muu koondkasum (-kahjum), mida võib hiljem klassifitseerida kasumiaruandesse: | ||||
| Valuutakursi vahed | 30 | 68 | 153 | 12 |
| Kokku koondkasum (-kahjum) | 106 | 8 355 | -2 216 | 7 351 |
| Aruandeperioodi koondkasumi (-kahjumi) jaotus: | ||||
| Emaettevõtte aktsionäridele kuuluv osa | 106 | 8 355 | -2 216 | 7 351 |
| Aruandeperioodi koondkasum (-kahjum) kokku | 106 | 8 355 | -2 216 | 7 351 |
| Tava puhaskasum (-kahjum) aktsia kohta (EUR) | 0,00 | 0,21 | -0,06 | 0,19 |
| Lahustatud puhaskasum (-kahjum) aktsia kohta (EUR) | 0,00 | 0,18 | -0,05 | 0,16 |
Kristjan Kotkas
Juhatuse liige
investor@prfoods.ee
www.prfoods.ee
Manus
