Aktsiaselts Infortar (Infortar) korraldab täna kõikidele huvilistele 2. kvartali 2026 tulemusi tutvustava veebiseminari. Veebiseminariga ühinemiseks palume kasutada järgmisi linke:
12.00 eestikeelne veebiseminar
14.00 ingliskeelne veebiseminar
Infortar kasvatas esimesel poolaastal oma ärikasumit 94 protsenti 51 miljoni euroni, EBITDA kasvas 31 protsenti 111 miljoni euroni ning müügitulu jäi võrreldes eelmise perioodiga samale tasemele, ulatudes 946 miljoni euroni. Kontserni investeeringute maht kasvas poolaastal kokku 50 miljoni euroni.
Kasumlikkuse paranemine tulenes eelkõige energeetika ja meretranspordi segmentide parematest tulemustest, uute põllumajandusettevõtete lisandumisest ning kahjumlike ettevõtete tegevuse peatamisest. Infortari kõik ärisegmendid parandasid esimese poolaasta EBITDA tulemust – kõige suurema muutuse tegid toetavad ärid, mille EBITDA paranes 4,4 miljoni euro suurusest kahjumist 5,6 miljoni euro suuruseks kasumiks.
„Oleme palju rääkinud kasumlikust kasvust ja investeeringutest, teinud suuri ostutehinguid ning laiendanud oma tegevust eri valdkondades ja riikides. Poolaasta tulemused näitavad, et tehtud otsused loovad püsivat väärtust ja et kasumlik kasv sünnib mitte ainult ühekordsetest tehingutest vaid igapäevasest äritegevusest,“ märkis Infortari juhatuse esimees Ain Hanschmidt.
“Energeetikas jätkas Elenger tasakaalus investeeringuid ülemineku ja taastuvenergia vahel. Eesti suurima rohegaasitootjana avasime juunis uue biometaanijaama Halinga piimafarmide kõrval, mis aitab tugevdada ühteaegu nii energia- kui toidujulgeolekut. Lääne päritolu maagaasi müügis hoidsime reserve ning kindlustasime järgmist küttehooaega – pool varudest on Soome ja Leedu sadamate kaudu meie piirkonda juba jõudnud ning ülejäänud tarnete osas on kokkulepped tehtud ja klientidele varustuskindlus tagatud,” tähendas Hanschmidt.
“Usume Tallinki pikaajalisse arenguväljavaatesse ja suurendasime ettevõttes täiendavalt oma osalust. Tallink teenib stabiilset müügitulu, mida on viimastel kuudel toetanud kaubaveo kasv ning ettevõtte tänase juhtkonna eesmärk on kasumlikkuse ja efektiivuse parandamine,” lausus Hanschmidt.
Meretransport
AS Tallink Grupp (Tallink) vedas 2026. aasta teises kvartalis kokku 1 454 725 reisijat, mida on 2,2% võrra vähem kui aasta varem. Veetud kaubaveoühikute arv kasvas 2,9% võrra 68 986 ühikuni, samas kui sõiduautode arv vähenes 6,5% võrra 199 025 sõidukini.
Kvartali lõpu seisuga opereeris kontsern 11 laeva sh 2 shuttle-laeva, 5 liine teenindavat kruiisilaeva, välja oli prahitud 3 laeva ja 1 laev seisis. Teises kvartalis investeeris Tallink kokku 7,3 miljonit eurot.
Energeetika
Teises kvartalis oli maagaasi tarbimine Soome ja Balti piirkonnas kokku 7,0 TWh, mis on 7% vähem kui aasta varem (7,6 TWh).
Elenger Grupi gaasi- ja elektrimüügimaht vähenes teises kvartalis 34%, ulatudes 3,3 TWh-ni (2025. aasta teises kvartalis 4,9 TWh). Languse peamiseks põhjuseks oli hulgimüügi vähenemine. Vaatamata müügimahu langusele kasvas ettevõtte gaasimüügi turuosa Soome-Balti turul 29%-ni. Eesti müük moodustas 15% grupi kogu energiamüügist.
Kinnisvara ja insenerehitus
2. kvartalis 2026 jätkas Infortari gruppi kuuluv INF Infra Rail Baltica põhitrassi ehitusega Kangru-Saku lõigul. Lepingu maht on 67,2 miljonit eurot ja tööd on planeeritud kestma 2028. aasta märtsini.
2. kvartalis 2026 jätkus Tallink Tennisekeskuse kõrval asuvale kinnistule Depo (DIY Store) kaubanduspinna rajamine. Ehitustööde valmimise tähtaeg on 2026. aasta sügisel.
Tähtsamad finantsnäitajad ja suhtarvud
| Finantsnäitaja/suhtarv | 2. kv 2026 | 2. kv 2025 | 6 kuud 2026 | 6 kuud 2025 |
| Müügitulu (miljonites eurodes) | 440,921 | 504,512 | 945,917 | 951,869 |
| Brutokasum (miljonites eurodes) | 59,397 | 55,668 | 114,132 | 81,736 |
| EBITDA (miljonites eurodes) | 64,158 | 57,390 | 111,228 | 85,051 |
| EBITDA marginaal (%) | 14,6 | 11,4 | 11,8 | 8,9 |
| Ärikasum (EBIT) | 29,686 | 27,038 | 51,068 | 26,383 |
| Kasum enne maksustamist (miljonites eurodes) | 17,709 | 15,548 | 27,195 | 2,695 |
| Tulumaksu kulu (miljonites eurodes) | -15,826 | -15,398 | -19,994 | -17,106 |
| Kasum/ kahjum (miljonites eurodes) | 1,883 | 0,15 | 7,201 | -14,411 |
| Emaettevõtte omanikele kuuluv kasum/ kahjum (miljonites eurodes) | 2,342 | 1,930 | 15,163 | -2,549 |
| Kasum/kahjum aktsia kohta (eurodes)* | 0,1 | 0,1 | 0,7 | -0,1 |
| Omakapital (miljonites eurodes) | 1 200,533 | 1 174,599 | 1 200,533 | 1 174,599 |
| Laenu- ja liisingkohustised (miljonites eurodes) | 1 083,091 | 941,747 | 1 083,091 | 941,747 |
| Netovõlg (miljonites eurodes) | 829,904 | 795,379 | 829,904 | 795,379 |
| Investeerimislaenude ja EBITDA suhe** | 3,0 | 2,7 | 3,0 | 2,7 |
*Kasum/kahjum aktsia kohta (eurodes) arvutatakse järgmiselt: emaettevõtte omanikele kuuluv kasum/kahjum * 1000/ aktsiate arv millest on maha arvatud omaaktsiad. ** Investeerimislaenud / EBITDA, mis on viidud aasta baasile.
Müügitulu
2026. majandusaasta esimesel poolaastal oli kontserni konsolideeritud müügitulu 945,917 miljonit eurot (2025 konsolideeritud müügitulu esimesel poolaastal 951,869 miljonit eurot).
EBITDA ja segmendiaruandlus
Meretranspordi segmendi EBITDA oli 2026. majandusaasta esimesel poolaastal 39,277 miljonit eurot (2025. majandusaasta esimesel poolaastal 33,292 miljonit eurot).
Energeetikasegmendi EBITDA oli 2026. majandusaasta esimesel poolaastal 59,891 miljonit eurot (2025. majandusaasta esimesel poolaastal 51,749 miljonit eurot).
Kinnisvarasegmendis võetakse kasumlikkuse hindamisel arvesse eraldiseisvate kinnisvaraettevõtete EBITDA. Kinnisvara EBITDA oli 2026. majandusaasta esimesel poolaastal 8,087 miljonit eurot (2025. majandusaasta esimesel poolaastal 7,691 miljonit eurot).
Puhaskasum (kahjum)
Konsolideeritud puhaskasum oli 2026. majandusaasta esimesel poolaastal
7,201 miljonit eurot, sh Infortari omanikele kuuluv osa 15,163 miljonit eurot (2025. majandusaasta esimesel poolaastal -14,411 miljonit eurot sh Infortari omanikele kuuluv osa -2,549 miljonit eurot).
Investeeringud
2026. majandusaasta esimesel poolaastal oli Infortar grupi investeeringute kogusumma ligikaudu 50 miljonit eurot (2025. majandusaasta esimesel poolaastal 38 miljonit eurot).
Finantseerimine
Laenu ja liisingkohustised olid seisuga 30.06.2026 kokku 1 083,091 miljonit eurot (31.12.2025 seisuga 1 071,353 miljonit eurot).
Infortari netovõlg 30.06.2026 seisuga oli 829,904 miljonit eurot (31.12.2025 seisuga 851,582 miljonit eurot). Netovõla ja EBITDA suhe oli 3,3 (31.12.2025 seisuga 3,7).
Dividendid
Dividendipoliitika kohaselt on eesmärgiks maksta dividendideks vähemalt 1 euro aktsia kohta majandusaastas. Dividendide väljamakseid tehakse kahes osas. 4. juunil 2026 kinnitatud üldkoosoleku otsuse punkt 2.2 järgi makstakse aktsionäridele 2025. aasta majandustulemuste eest dividendi 3,02 eurot aktsia kohta. Esimene makse teostati 15. juulil 2026 ja teine makse teostatakse 15. detsembril 2026 ülekandega aktsionäri pangakontole.
KONSOLIDEERITUD KASUMI- JA KOONDKASUMIARUANNE
| (tuhandetes eurodes) | 2. kv 2026 | 2. kv 2025 | 6 kuud 2026 | 6 kuud 2025 |
| Müügitulu | 440 921 | 504 512 | 945 917 | 951 869 |
| Müügikulu | -381 617 | -448 771 | -831 690 | -869 944 |
| Nõuete ümberhindlused | 93 | -73 | -95 | -189 |
| Brutokasum | 59 397 | 55 668 | 114 132 | 81 736 |
| Turustuskulud | -12 441 | -12 119 | -23 382 | -23 095 |
| Üldhalduskulud | -23 532 | -22 556 | -45 287 | -43 521 |
| Kasum/kahjum tuletisinstrumentidest | -766 | 5 243 | -1 505 | 9 182 |
| Kasum/kahjum bioloogilistelt varadelt | 2 827 | 137 | 1 266 | 104 |
| Muud äritulud | 4 807 | 2 280 | 9 518 | 4 236 |
| Muud ärikulud | -606 | -1 615 | -3 674 | -2 259 |
| Ärikasum | 29 686 | 27 038 | 51 068 | 26 383 |
| (tuhandetes eurodes) | 2. kv 2026 | 2. kv 2025 | 6 kuud 2026 | 6 kuud 2025 |
| Kasum/kahjum kapitaliosaluse meetodil arvestatud investeeringutelt | 282 | 366 | -2 141 | 1 321 |
| Finantstulud ja -kulud: | ||||
| Finantsinvesteeringute tulu/kulu | -218 | -278 | -218 | -611 |
| Intressikulu | -10 791 | -11 581 | -21 031 | -24 477 |
| Intressitulu | 777 | 895 | 1 706 | 1 737 |
| Kasum/kahjum valuutakursi muutustest | -1 283 | -71 | -917 | -386 |
| Muud finantstulud ja -kulud | -744 | -821 | -1 272 | -1 272 |
| Finantstulud ja -kulud kokku | -12 259 | -11 856 | -21 732 | -25 009 |
| Kasum enne maksustamist | 17 709 | 15 548 | 27 195 | 2 695 |
| Ettevõtte tulumaks | -15 826 | -15 398 | -19 994 | -17 106 |
| Kasum/kahjum | 1 883 | 150 | 7 201 | -14 411 |
| sealhulgas: | ||||
| Emaettevõtte omanikele kuuluv kasum/kahjum | 2 342 | 1 930 | 15 163 | -2 549 |
| Vähemusosalusele kuuluv kasum/kahjum | -459 | -1 780 | -7 962 | -11 862 |
| Muu koondkasum | 6 kuud 2026 | 6 kuud 2025 | ||
| Kirjed, mida ei klassifitseerita kasumiaruandesse: | ||||
| Töösuhtejärgsete hüvitiste kohustuste ümberhindlus | 9 | 0 | ||
| Kirjed, mida võib edaspidi ümber klassifitseerida kasumiaruandesse: | ||||
| Rahavoogude riskimaandamisinstrumendid - õiglase väärtuse muutuse efektiivne osa | 22 267 | 24 168 | ||
| Välismaiste tütarettevõtjate ümberarvestusel tekkinud valuutakursivahed | -1 816 | 922 | ||
| Muu koondkasum kokku | 20 460 | 25 090 | ||
| Koondkasum/-kahjum kokku | 27 661 | 10 679 | ||
| sealhulgas: | ||||
| Emaettevõtte omanikele kuuluv kasum/kahjum | 35 623 | 22 541 | ||
| Vähemusosalusele kuuluv kasum/kahjum | -7 962 | -11 862 | ||
| Tavakasum aktsia kohta | 0,74 | -0,12 | ||
| Lahustatud kasum aktsia kohta | 0,72 | -0,12 | ||
KONSOLIDEERITUD FINANTSSEISUNDI ARUANNE
| (tuhandetes eurodes) | 30.06.26 | 31.12.25 |
| KÄIBEVARA | ||
| Raha | 253 187 | 219 771 |
| Lühiajalised tuletisinstrumendid | 33 637 | 4 732 |
| Realiseerunud tuletisinstrumentide nõuded | 6 982 | 1 823 |
| Nõuded ostjatele | 114 630 | 153 473 |
| Maksude ettemaksed | 5 382 | 5 659 |
| Muud nõuded ja ettemaksud | 44 525 | 38 878 |
| Ettemaksed varude eest | 1 526 | 476 |
| Varud | 178 023 | 90 672 |
| Bioloogilised varad | 2 486 | 1 545 |
| Käibevara kokku | 640 378 | 517 029 |
| PÕHIVARA | 30.06.26 | 31.12.25 |
| Investeeringud sidusettevõtetesse | 16 046 | 21 412 |
| Pikaajalised tuletisinstrumendid | 1 612 | 1 079 |
| Muud pikaajalised nõuded | 30 949 | 31 648 |
| Õiglases väärtuses põhivara | 1 195 909 | 1 202 173 |
| Kinnisvarainvesteeringud | 68 130 | 66 872 |
| Materiaalne põhivara | 678 481 | 669 797 |
| Immateriaalne põhivara | 37 117 | 37 930 |
| Kasutusõiguse vara | 37 933 | 39 645 |
| Bioloogiline vara | 7 754 | 9 022 |
| Põhivara kokku | 2 073 931 | 2 079 578 |
| VARAD KOKKU | 2 714 309 | 2 596 607 |
| (tuhandetes eurodes) | 30.06.26 | 31.12.25 |
| LÜHIAJALISED KOHUSTISED | ||
| Laenukohustised | 284 143 | 338 515 |
| Rendikohustised | 8 587 | 10 029 |
| Võlad tarnijatele | 152 274 | 123 330 |
| Maksukohustused | 52 728 | 44 972 |
| Ostjate ettemaksed | 52 036 | 38 621 |
| Realiseerunud tuletisinstrumendid | 1 074 | 4 156 |
| Muud lühiajalised kohustised | 97 549 | 69 677 |
| Lühiajalised tuletisinstrumendid | 15 321 | 9 552 |
| Lühiajalised kohustised kokku | 663 712 | 638 852 |
| PIKAAJALISED KOHUSTISED | 30.06.26 | 31.12.25 |
| Pikaajalised eraldised | 8 017 | 8 695 |
| Edasilükkunud tulumaksukohustis | 2 119 | 1 894 |
| Muud pikaajalised kohustised | 47 725 | 46 028 |
| Pikaajalised tuletisinstrumendid | 1 842 | 2 925 |
| Laenukohustised | 755 278 | 686 187 |
| Rendikohustised | 35 083 | 36 622 |
| Pikaajalised kohustised kokku | 850 064 | 782 351 |
| KOHUSTISED KOKKU | 1 513 776 | 1 421 203 |
| (tuhandetes eurodes) | 30.06.26 | 31.12.25 |
| OMAKAPITAL | ||
| Aktsiakapital | 2 117 | 2 117 |
| Oma aktsiad | -2 133 | -790 |
| Ülekurss | 32 484 | 32 484 |
| Reservkapital | 212 | 212 |
| Optsioonireserv | 12 331 | 10 099 |
| Riskimaandamise reserv | 15 006 | -7 260 |
| Realiseerimata kursivahed | -649 | 1 167 |
| Töösuhtejärgsete hüvitiste kohustuste reserv | -550 | -559 |
| Jaotamata kasum | 898 415 | 884 204 |
| Emaettevõtte omanikele kuuluv omakapital | 957 233 | 921 674 |
| Vähemusosalus | 243 300 | 253 730 |
| Omakapital kokku | 1 200 533 | 1 175 404 |
| KOHUSTISED JA OMAKAPITAL KOKKU | 2 714 309 | 2 596 607 |
KONSOLIDEERITUD RAHAVOOGUDE ARUANNE
| Rahavood äritegevusest | ||
| (tuhandetes eurodes) | 6 kuud 2026 | 6 kuud 2025 |
| Aruandeperioodi kasum/kahjum | 7 201 | -14 411 |
| Korrigeerimised: | ||
| Põhivara kulum ja väärtuse langus | 60 160 | 58 668 |
| Kapitaliosaluse ümberhindlus | 2 614 | -1 321 |
| Tuletisinstrumentide väärtuse muutus | -2 485 | -22 225 |
| Muud finantstulud ja -kulud | -3 583 | -815 |
| Arvestatud intressikulud | 21 031 | 24 477 |
| Kasum/kahjum põhivara müügist | -1 775 | -244 |
| Tuludes kajastatud sihtfinantseerimise tulu | -380 | -993 |
| Arvestatud tulumaksukulu | 19 994 | 17 106 |
| Eraldiste moodustamine ja korrigeerimine | 2 241 | 24 168 |
| Makstud tulumaks | -19 768 | -16 798 |
| Äritegevusega seotud nõuete ja ettemaksete muutus | 28 794 | 18 704 |
| Varude muutused | -88 401 | 88 846 |
| Äritegevusega seotud kohustuste muutus | 73 496 | 81 445 |
| Bioloogiliste varade muutus | 326 | 12 |
| Kokku rahavood äritegevusest | 99 465 | 256 619 |
| Rahavood investeerimistegevusest | 6 kuud 2026 | 6 kuud 2025 |
| Laekunud sidusettevõtete müügist | 2 752 | 0 |
| Netorahavood tütarettevõtete ostul | -2 406 | 0 |
| Antud laenude tagasimaksed | 193 | 1 317 |
| Laekunud intressid | 1 729 | 1 586 |
| Tasutud kinnisvarainvesteeringute soetamisel | -1 258 | -2 015 |
| Tasutud materiaalse ja immateriaalse põhivara soetamisel | -48 521 | -36 414 |
| Laekunud kinnisvarainvesteeringute ja põhivara müügist | 2 074 | 65 331 |
| Kokku rahavood investeerimistegevusest | -45 437 | 29 805 |
| Rahavood finantseerimistegevusest | 6 kuud 2026 | 6 kuud 2025 |
| Laekumised sihtfinantseerimisest | 1 866 | 893 |
| Arvelduskrediidi muutus | -16 882 | -43 390 |
| Saadud laene | 37 235 | 11 136 |
| Saadud laenude tagasimaksed | -5 634 | -245 306 |
| Rendikohustiste põhiosa tagasimaksed | -14 813 | -5 859 |
| Makstud intressid | -20 089 | -24 619 |
| Makstud dividendid | -952 | -490 |
| Tasutud oma aktsiate tagasiostul | -1 343 | 0 |
| Kokku rahavood finantseerimistegevusest | -20 612 | -307 635 |
| Rahavood kokku | 33 416 | -21 211 |
| Raha ja raha ekvivalendid perioodi alguses | 219 771 | 167 579 |
| Raha ja raha ekvivalendid perioodi lõpus | 253 187 | 146 368 |
| Raha ja raha ekvivalentide muutus | 33 416 | -21 211 |
Infortar tegutseb seitsmes riigis, ettevõtte peamised tegevusvaldkonnad on meretransport, energeetika ja kinnisvara. Infortar omab 68,76% suurust osalust AS-is Tallink Grupp, 100% osalust AS-is Elenger Grupp ning mitmekülgset ja kaasaegset, ca 141 000 m2 suurust kinnisvaraportfelli. Lisaks kolmele põhitegevusvaldkonnale tegutseb Infortar põllumajanduse, insenerehituse, ehitusmaavarade, trükkimise ja muudes valdkondades. Kokku kuulub Infortari kontserni 107 ettevõtet, sealhulgas 3 sidusettevõtet ja 2 sidusettevõtte tütarettevõtet. Arvestamata sidusettevõtteid annab Infortar tööd 6890 inimesele.
Lisainfo:
Kadri Laanvee
AS Infortar investorsuhete juht
Tel. 5156662
E-mail: kadri.laanvee@infortar.ee
www.infortar.ee/investorile
Manused
